Media

Konferencja prasowa w sprawie zmiany przebiegu planowanej drogi łączącej osiedla Michelin i PołudnieKonferencja prasowa w sprawie zmiany przebiegu planowanej drogi łączącej osiedla Michelin i Południe

Poseł Joanna Borowiak z Radnymi Klubu Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Włocławek w odpowiedzi na apele mieszkańców, opowiedziała się za rewizją planów budowy nowego połączenia drogowego, zbyt ingerującego w obecną zabudowę mieszkalną.

Poseł Joanna Borowiak uważa, iż budowa drogi łączącej osiedla Michelin i Południe jest poza sporem potrzebna i oczekiwana, lecz zdumiewa forsowanie przez Prezydenta Miasta niekorzystnej koncepcji wymagającej zburzenia kilku domów (de facto zniszczenia osiedla) oraz wyjątkowo dużych nakładów finansowych.

Konferencja prasowa w sprawie zmiany przebiegu planowanej drogi łączącej osiedla Michelin i Południe

Trasa ma przebiegać przez ul. Filtrową mimo, że jest kilka alternatywnych i korzystniejszych dla ruchu komunikacyjnego rozwiązań. Poseł dołączyła się do apelu mieszkańców o rozsądek i ponowne pochylenie się nad wyborem koncepcji, a przede wszystkim o konstruktywne konsultacje społeczne i wsłuchanie się w głos mieszkańców naszego miasta. Poseł zażądała od Prezydenta odpowiedzi na postawione podczas briefingu pytania.

Materiał dzięki uprzejmości Portalu Centrum Sceny.