Konferencja prasowa PiS Włocławek

Media

Konferencja prasowa w sprawie zmiany przebiegu planowanej drogi łączącej osiedla Michelin i PołudnieKonferencja prasowa w sprawie zmiany przebiegu planowanej drogi łączącej osiedla Michelin i Południe

Poseł Joanna Borowiak z Radnymi Klubu Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Włocławek w odpowiedzi na apele mieszkańców, opowiedziała się za rewizją planów budowy nowego połączenia drogowego, zbyt ingerującego w obecną zabudowę mieszkalną.

Poseł Joanna Borowiak uważa, iż budowa drogi łączącej osiedla Michelin i Południe jest poza sporem potrzebna i oczekiwana, lecz zdumiewa forsowanie przez Prezydenta Miasta niekorzystnej koncepcji wymagającej zburzenia kilku domów (de facto zniszczenia osiedla) oraz wyjątkowo dużych nakładów finansowych.

Konferencja prasowa w sprawie zmiany przebiegu planowanej drogi łączącej osiedla Michelin i Południe

Trasa ma przebiegać przez ul. Filtrową mimo, że jest kilka alternatywnych i korzystniejszych dla ruchu komunikacyjnego rozwiązań. Poseł dołączyła się do apelu mieszkańców o rozsądek i ponowne pochylenie się nad wyborem koncepcji, a przede wszystkim o konstruktywne konsultacje społeczne i wsłuchanie się w głos mieszkańców naszego miasta. Poseł zażądała od Prezydenta odpowiedzi na postawione podczas briefingu pytania.

Materiał dzięki uprzejmości Portalu Centrum Sceny.

 


 

 • Najczęściej czytane...
  Poseł Joanna Borowiak gościem “Wolnych głosów”
 • Najczęściej czytane...
  Najnowsze informacje z pracy poselskiej
 • Najczęściej czytane...
  Minister Edukacji Narodowej z wizytą we Włocławku
 • Najczęściej czytane...
  Poseł Joanna Borowiak Koordynatorem Okręgowym PiS
 • Najczęściej czytane...
  Poseł Joanna Borowiak gościem TV Republika
 • Najczęściej czytane...
  Premier Beata Szydło nt. programu Rodzina 500Plus
 • Najczęściej czytane...
  IX Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego