Materiały

12 maja 2017 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

W związku z przypadającym w dniu dzisiejszym świętem Poseł Joanna Borowiak złożyła w Sejmie oświadczenie. Zawarła w nim podziękowania za codzienny trud, gotowość niesienia pomocy i oddanie pacjentom przedstawicielek oraz przedstawicieli tego pięknego zawodu zaufania publicznego.

Uczę się ciebie, człowieku
Powoli się uczę, powoli
Od tego uczenia trudnego
Raduje się serce i boli.
O świcie nadzieją zakwita
Pod wieczór niczemu nie wierzy
Czy wątpi, czy ufa – jednako –
Do ciebie, człowieku należy.
Uczę się ciebie i uczę
I wciąż cię jeszcze nie umiem –
Ale twe ranne wesele,
Twą troskę wieczorną rozumiem.

Jerzy Liebert

12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. “Pielęgniarka to zawód, gdzie powołanie łączy się z poświęceniem”. O tym, jak bardzo jest to trudna i zarazem piękna profesja, wie chyba każdy z nas. Pielęgniarska codzienna praca to służba, oddanie, niezwykła misja realizowana w poczuciu empatii i bezinteresowności wobec potrzebujących pomocy. Pragnę wyrazić podziw wobec niegasnącego oddania drugiemu człowiekowi, motywacji do pracy oraz odwagi do podejmowania nowych inicjatyw dedykowanych służbie zdrowia. Promowanie i profilaktyka zdrowotna oraz opieka nad chorymi i umierającymi stanowią o prawidłowym funkcjonowaniu szpitala świadczącego usługi na wysokim poziomie. Właściwie realizująca swoją misję klinika to nie tylko fachowość i dobór metod leczenia – to także przyjazne otoczenie, miła atmosfera i miejsce, w którym bez względu na okoliczności odbudowuje się zdrowie człowieka i szanuje jego godność. Dobre słowo, uśmiech, a nawet cicha modlitwa łagodzą cierpienie i niepokój. Pomagają przetrwać, przywracają radość życia chorym i ich bliskim. Pielęgniarstwo niesie ze sobą altruizm i szacunek dla życia, ale przede wszystkim miłość do drugiego człowieka, bo przecież “z ludźmi może się spotkać tylko ten, kto ich kocha”.

Drogie Pielęgniarki, Pielęgniarze i Położne! W dniu państwa święta chcę z tego miejsca podziękować za ofiarne serce i trud codzienny. Bez państwa serdeczności oraz oddania pacjentom ich powrót do zdrowia nie byłby możliwy. Wszystkim państwu życzę wielu sukcesów, radości i satysfakcji z wykonywanego zawodu. Niech życzliwość społeczna, zrozumienie i uznanie będą źródłem dumy i potwierdzeniem, że obrana droga życiowa była słusznym wyborem. Wszystkiego dobrego!