Wideo

Wypowiedź Poseł Joanny Borowiak w Sejmie RPSprawozdanie Komisji o obywatelskim projekcie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele

Na przyjęcie przez Sejm ustawy ograniczającej handel w niedziele czeka wiele środowisk, ale przede wszystkim czekają rodziny 1 200 000 osób, które niedziele spędzają w pracy a nie ze swoimi bliskimi.

 

Poseł Joanna Borowiak w swoim wystąpieniu przekazała słowa młodej matki, pracującej w galerii handlowej “miałam tylko jedną niedzielę w miesiącu wolną. Każda taka niedziela była jak święto. Jeden dzień w miesiącu, który mogłam zaplanować z mężem i synkiem od rana do wieczora…”.

Poseł Joanna Borowiak:
Panie Marszałku! Wysoki Sejmie! Przyjęcie przez Sejm ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele jest ważne dla wielu środowisk, ale najbardziej oczekują tego rodziny osób, które niedziele spędzają w pracy, a nie ze swoimi bliskimi. Przeciwnikom projektu dedykuję wypowiedź młodej matki pracującej w galerii handlowej: Miałam tylko jedną niedzielę w miesiącu wolną. Każda taka niedziela była jak święto. Jeden dzień w miesiącu, który mogłam zaplanować. Z mężem i malutkim synkiem od rana do wieczora.

Panie Marszałku! Wysoki Sejmie! Warto podkreślić, że każda wolna niedziela może być motorem napędzającym handel w soboty lub inne dni tygodnia. Przecież już dziś, już teraz łatwo zauważyć wzmożony ruch w sklepach, w galeriach w przeddzień święta lub dnia wolnego.
I moje pytanie: Czy projekt zapewnia, że w efekcie końcowym wszystkie niedziele będą wolne od handlu? Dziękuję.

 

Źródło: Video Sejm