Wideo

Poseł Joanna Borowiak była gościem w Polskim Radio

Poseł Joanna Borowiak była gościem Redaktor Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg w audycji “Sztuka słuchania” w Polskim Radio. Rozmowa dotyczyła wydarzeń w Waszyngtonie, gdzie podczas obrad Kongresu miało nastąpić zatwierdzenie wyboru Joe Bidena na prezydenta USA.

– Wdarcie się do Kongresu części zwolenników Donalda Trumpa było zaskakujące z jednej strony, ale z drugiej strony demonstracje i protesty są tam o tyle zrozumiałe, że płynęły i ciągle płyną informacje dotyczące nieprawidłowości podczas wyborów prezydenckich w USA – przyznała Joanna Borowiak.

– Duża grupa Amerykanów jest niezadowolona z wyborów i to też jest prawo, bo takie jest również prawo demokracji. To jest wolny, demokratyczny kraj. (…) Kiedy słyszeliśmy o tym, że osoby nieżyjące od iluś lat oddawały głosy, to trudno nie poddawać tego w wątpliwość. Niemniej jednak Kongres orzekł jak orzekł i szkoda, że doszło do takiego siłowego manifestowania. Poseł Joanna Borowiak przypomniała także, że polska opozycja natychmiast bardzo ostro zareagowała na protesty w USA “zapominając o tym, że w 2016 roku (…) sami tak naprawdę w sposób zupełnie niedemokratyczny i siłowy zaczęli okupację mównicy, a potem okupację sali plenarnej Sejmu, próbując w siłowy sposób obalić rząd”.

Zapraszamy do wysłuchania audycji Polskiego Radia.

Poseł Joanna Borowiak była gościem w Polskim Radio