Wideo

Informacja bieżąca w sprawie sytuacji na rynku pracy ? wystąpienie Poseł Joanny BorowiakWe Włocławku wskaźnik bezrobocia oscyluje ok 16%, w powiecie wynosi ponad 21%

9 lutego 2917 r. Najniższe w historii, 8% bezrobocie, to doskonała informacja i wymierny efekt pracy Rządu Prawa i Sprawiedliwości. Są jednak na mapie naszego kraju miejsca, w których poziom bezrobocia jest niestety wyższy. Taka sytuacja ma miejsce we Włocławku, mieście, które na skutek reformy administracyjnej państwa utraciło status województwa oraz w powiecie włocławskim. W mieście wskaźnik bezrobocia oscyluje ok 16%, w powiecie wynosi ponad 21%.


Troską Rządu Prawa i Sprawiedliwości jest zrównoważenie rozwoju kraju i pomoc ośrodkom najbardziej tego wymagającym.  Czy przewiduje się stworzenie mechanizmów wsparcia rynku pracy w miastach i powiatach, w których bezrobocie jest nadal wysokie – dwucyfrowe? Czy struktura bezrobocia zmienia się w związku z pracami Rządu Prawa i Sprawiedliwości nad zrównoważonym rozwojem? (czas na zadanie pytania 1 minuta).

 


Źródło: VideoSejm