Wideo

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości kierują pytania do Ministra Obrony Narodowej w sprawie dalszego wzmocnienia wschodniej flanki Sojuszu PółnocnoatlantyckiegoPosłowie Prawa i Sprawiedliwości kierują pytania do Ministra Obrony Narodowej w sprawie dalszego wzmocnienia wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego

We czwartek 8 czerwca w ramach pytań bieżących do Ministrów posłowie Prawa i Sprawiedliwości pytali Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza o plany w zakresie dalszego wzmocnienia wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Po ostatnim szczycie NATO w Brukseli Minister Antoni Macierewicz oświadczył, iż wschodnia flanka Sojuszu będzie nadal wzmacniana. Stałe napięcia we wschodniej części naszego kontynentu powodują konieczność wzmacniania potencjału obronnego Rzeczypospolitej Polskiej.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości kierują pytania do Ministra Obrony Narodowej w sprawie dalszego wzmocnienia wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego

Czy Sojusz Północnoatlantycki planuje dalsze wzmocnienia wschodniej flanki Sojuszu i czy planowana jest relokacja kolejnych wojsk na wschodnich terenach Sojuszu? Czy zagrożenie ze strony Rosji jest wciąż realne?

Pytania zadają Posłanki Anna Milczanowska, Lidia Burzyńska oraz Joanna Borowiak.


Źródło: Video Sejm / MON