Wideo

Poseł Joanna Borowiak pyta jak przebiega proces przywracania posterunków Policji zlikwidowanych za rządów koalicji PO-PSLPoseł Joanna Borowiak pyta jak przebiega proces przywracania posterunków Policji zlikwidowanych za rządów koalicji PO-PSL

W ramach tzw. pytań w sprawach bieżących zadałam pytanie dotyczące realizacji procesu przywracania posterunków Policji zlikwidowanych za rządów koalicji PO-PSL i współpracy w tym zakresie z samorządami.

Od 2007 roku PO i PSL zlikwidowały ponad połowę posterunków Policji. Z 817 pozostało jedynie 399. Na skutek ówczesnej reformy zmniejszył się poziom bezpieczeństwa obywateli. Rząd Prawa i Sprawiedliwości przywraca zlikwidowane posterunki i przywraca obywatelom fundamentalne poczucie bezpieczeństwa. Przy współpracy z samorządami zreaktywowano już 37 posterunków. Podczas konsultacji zgłoszono potrzebę przywrócenia 150 i liczba ta wzrasta. Jak powiedział Minister Jarosław Zieliński, to “przywracanie Policji społeczeństwu”. MSWiA planuje także wzmocnienie pozycji Dzielnicowych – Policjantów “pierwszego kontaktu”. Policja powinna być nie “na telefon”, a blisko ludzi.


Źródło: VideoSejm