Media

Pierwsze urodziny Programu Rządowego Rodzina 500 plus z udziałem Premier Beaty Szydło w KoneckuPierwsze urodziny Programu Rządowego Rodzina 500 plus odbyły się w Konecku w województwie kujawsko-pomorskim

Z programu 500 plus skorzystało 3,82 mln dzieci. Dzięki jego wprowadzeniu poprawiło się życie Polaków, zwiększyła się liczba urodzeń dzieci, nastąpił wyraźny wzrost gospodarczy.

Prawo i Sprawiedliwość dotrzymało słowa – Rodzina jest w centralnym punkcie programu naszego Rządu. Będziemy dalej dbać o polskie rodziny!

Pokolenie młodych, odważnych, mądrych Polaków, którzy będą cieszyli się z tego, że mieszkają w bezpiecznym państwie, którzy będą tutaj, w Polsce, realizowali swoje marzenia i ambicje. Taki jest nasz cel, taki jest też cel tego programu

– wskazała Premier Beaty Szydło.


Można powiedzieć dzisiaj, po roku, w dniu pierwszych urodzin programu, że udało się, daliśmy radę. Program działa i będzie działać. W tym roku jego realizacja przebiega również bez żadnych zakłóceń, już jest ponad 20 mld zł, które trafiają do polskich rodzin. Program będzie przez nasz rząd kontynuowany – zadeklarowała premier.


Podczas uroczystości obecna była również minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Pani minister wskazała, iż to nie zmiany kulturowe były powodem malejącej liczby urodzeń ale trudna sytuacja materialna i obawy przed tym, że narodziny kolejnego dziecka pogorszą sytuację materialną rodziny.

Wśród licznie zgromadzonych gości nasz region reprezentowała Poseł Joanna Borowiak, Poseł Marzenna Drab, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, Radny Województwa Kujawsko – Pomorskiego Wojciech Jaranowski oraz Radny Rady Miasta Włocławek Jarosław Chmielewski. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 


Pierwsze urodziny Programu Rządowego Rodzina 500 plus z udziałem Premier Beaty Szydło w Konecku

Fot. NaszeMiasto.pl

Konferencja ?Firmy rodzinne szansą polskiej gospodarki?