Poseł Joanna Borowiak zabrała głos w sprawie zaostrzenia kar za przestępstwo pedofilii

Co z niedzielami handlowymi?

 

Poseł Joanna Borowiak o zmianie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta

Dziś w Sejmie RP głosowanie nad projektem uszczelniającym ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Wczoraj na Sali Plenarnej odbyła się burzliwa dyskusja – Platforma chce powrotu niedziel handlowych i mówi o wolności wyboru… Poseł Joanna Borowiak pyta, czyjego wyboru? Pracownicy handlu tego wyboru nie będą mieli. Co ważne – to w 80% kobiety, o które Platforma chce się zatroszczyć tak, by nie mogły spędzać niedziel ze swoimi rodzinami. A tyle frazesów o prawach kobiet ostatnio mieli na ustach…
Poseł Joanna Borowiak zabrała głos w sprawie zaostrzenia kar za przestępstwo pedofilii

O Programie Dobry Start w Sejmie RP

 

Pytanie w sprawie realizacji programu “Dobry start”

Program “Dobry Start” to obok programu “Rodzina 500 Plus” kolejna forma wsparcia rządu dla polskich rodzin. Z wyprawki przysługującej dzieciom i młodzieży szkolnej może skorzystać 4 miliony 400 tys. uczniów. W tym roku wpłynęły już wnioski dla 4 mln. 200 tys. uprawnionych, a termin ich składania upływa 30 listopada. Poseł Joanna Borowiak wspólnie z Poseł Barbarą Bartuś i Poseł Lidią Burzyńską pytały Minister Rodziny i Polityki Społecznej o realizację programu.
Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich

Pracowicie w Sejmie

 
Galeria

Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich

W Sejmie RP równolegle do Komisji pracują Zespoły Parlamentarne. Poseł Joanna Borowiak uczestniczyła wczoraj w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich. Na chwilę obecną mamy ponad 9000 KGW zarejestrowanych w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w całej Polsce, w tym 527 w województwie Kujawsko-Pomorskim. Naszym celem jest zachęcanie KGW do rejestracji, a tym samym korzystania z rozwiązań ustawy o KGW, a także równomierny rozwój Kół w kraju. Koła będą mogły uzyskać wsparcie finansowe także za promowanie szczepień przeciw COVID-19. Kobiety Gospodarne Wyjątkowe!