Rząd PiS docenia rolę OSP w zapewnianiu bezpieczeństwa obywateli

Rząd PiS docenia rolę OSP

 

Rząd PiS docenia rolę OSP w zapewnianiu bezpieczeństwa obywateli

Polskie Ochotnicze Straże Pożarne to unikatowa w świecie formacja. Druhowie Ochotnicy niosą pomoc mieszkańcom naszych lokalnych społeczności z narażeniem własnego zdrowia i życia. Rząd PiS docenia rolę OSP w zapewnianiu bezpieczeństwa obywateli, dlatego wspiera i dofinansowuje ich działalność. Ogromną rolę odgrywa dofinansowanie przez MSWiA zakupu wozów ratowniczo gaśniczych. Dzięki rządowemu wsparciu w latach 2016-2022 do Jednostek OSP trafiło blisko 3000 pojazdów ratowniczo – gaśniczych. O wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych Poseł Joanna Borowiak pytała Ministra Macieja Wąsika w Sejmie RP.
Pytanie bieżące w sprawie Programu Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy dla polskich rodzin

 

Pytanie bieżące w sprawie Programu “Rodzinny Kapitał Opiekuńczy”

Poseł Joanna Borowiak oraz posłowie Prawa i Sprawiedliwości zapytali Minister Rodziny i Polityki Społecznej Barbarę Sochę o korzyści dla polskich rodzin wynikające z Programu “Rodzinny Kapitał Opiekuńczy”.

Rodzina jest w centrum uwagi rządu PiS. Począwszy od programu Rodzina 500plus systematycznie uruchamiane są kolejne rozwiązania wspierające polskie rodziny. 1 stycznia b.r. weszło w życie kolejne rozwiązanie – Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, jako dodatkowe świadczenie w wysokości 12000 zł na drugie i kolejne dziecko w rodzinie od 12. do 36. miesiąca życia. Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem rodziców – już ponad 353 tys. z uprawnionych 615 tys. złożyło wniosek w pierwszych dniach jego funkcjonowania.
Poseł Joanna Borowiak zabrała głos w sprawie zaostrzenia kar za przestępstwo pedofilii

O Programie Dobry Start w Sejmie RP

 

Pytanie w sprawie realizacji programu “Dobry start”

Program “Dobry Start” to obok programu “Rodzina 500 Plus” kolejna forma wsparcia rządu dla polskich rodzin. Z wyprawki przysługującej dzieciom i młodzieży szkolnej może skorzystać 4 miliony 400 tys. uczniów. W tym roku wpłynęły już wnioski dla 4 mln. 200 tys. uprawnionych, a termin ich składania upływa 30 listopada. Poseł Joanna Borowiak wspólnie z Poseł Barbarą Bartuś i Poseł Lidią Burzyńską pytały Minister Rodziny i Polityki Społecznej o realizację programu.