Przekazanie sprzętu komputerowego w ramach Programu Granty PPGR

Granty PPGR w Toruniu

 
Galeria

Przekazanie sprzętu komputerowego w ramach Programu “Granty PPGR”

83 nowoczesne urządzenia – laptopy i tablety trafiły do rąk dzieci i wnuków pracowników dawnego toruńskiego PGR-u w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Cyfrowego “Granty PPGR”. Walka z wykluczeniem cyfrowym to jeden z głównych celów polityki rządu. Poseł Joanna Borowiak gratuluje beneficjentom programu i jest przekonana, że sprzęt będzie dobrze wykorzystany.

Z uwagi na obowiązki służbowe, Poseł Joanna Borowiak nie mogła osobiście wziąć udziału w wydarzeniu w Toruniu – Panią Poseł reprezentowała Pani Małgorzata Taranowicz.

Konferencja nt. Krajowego Planu Odbudowy w Brześciu Kujawskim

Konferencja z udziałem Ministra Rolnictwa

 
Galeria

Konferencja nt. Krajowego Planu Odbudowy w Brześciu Kujawskim

W Brześciu Kujawskim trwa konferencja “Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności – korzyści płynące dla rolników” z udziałem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Henryka Kowalczyka. Merytoryczne wsparcie rolników – prezentacja instrumentów, z których mogą skorzystać to ważne działanie resortu. Poseł Joanna Borowiak dziękuje Wydawnictwu Duszpasterstwa Rolników – inspiratorowi i współorganizatorowi wydarzenia.
 

Konferencja nt. Krajowego Planu Odbudowy w Brześciu Kujawskim

Otwarcie nowych inwestycji w powiecie rypińskim i lipnowskim

Nowe inwestycje w regionie

 
Galeria

Otwarcie nowych inwestycji w powiecie rypińskim i lipnowskim

Dzień pod znakiem wspaniałych wrażeń i dobrych spotkań! Poseł Joanna Borowiak uczestniczyła w dniu dzisiejszym w otwarciu trzech inwestycji służących mieszkańcom powiatu rypińskiego i lipnowskiego.

W Długiem w gminie Wąpielsk w nowym przedszkolu niezwykle przyjazne miejsce znaleźli Milusińscy z grupy Motylków i Biedronek. Adaptacja budynku szkoły na przedszkole została sfinansowana w kwocie 902.500 zł (95% kosztów) z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Nowoczesne i odpowiednio doświetlone przejście dla pieszych nieopodal budynku szkolnego, które zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 167.266 zł, podnosi bezpieczeństwo zdążających do szkoły i przedszkola.

W gminie Wielgie przy Zespole Placówek Oświatowych powstała przestrzeń publiczna służąca międzypokoleniowej aktywności mieszkańców. Plac zabaw, siłownia pod chmurką i miejsca odpoczynku z pewnością będą tętnić życiem od wiosny do jesieni.

Dla Poseł Joanny Borowiak to wielka radość patrzeć, jak gminy naszego Regionu rozwijają się dla dobra mieszkańców.
– Cieszę się, że mogę ten rozwój wspierać swoimi działaniami – dodała Poseł Joanna Borowiak.