Przekazanie środków z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla włocławskiej PWSZ

Środki dla PWSZ

 
Galeria

Przekazanie środków z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla włocławskiej PWSZ

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego Poseł Joanna Borowiak wspólnie z Poseł Iwoną Michałek przekazały Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej czek sygnowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest to znaczące wsparcie finansowe od Rządu dla włocławskiej PWSZ – ponad 13 mln złotych z przeznaczeniem na zadania inwestycyjne. Do uczelni wyższych, z przeznaczeniem na rozwój, trafi łącznie kwota 3 mld zł w obligacjach Skarbu Państwa.

Nowy rok akademicki

Poseł Joanna Borowiak złożyła życzenia studentom i wykładowcom na nowy rok akademicki

Poseł Joanna Borowiak złożyła życzenia studentom i wykładowcom na nowy rok akademicki

“Nauka jest jak niezmierne morze – im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony…”

Drodzy Studenci, przed Wami nowy rok akademicki – kolejny nowy “nieznany ląd” do odkrycia – nowe szanse i możliwości. Nauka rozwija, pomaga zrozumieć piękno i tajemnice otaczającego nas świata. Jest to trud, który warto podjąć. Życzę Wam zatem nieustającego entuzjazmu, otwartości na to, co nowe, wytrwałości i zapału do działania, które ziści Wasze marzenia. Powodzenia!

Szanowni Wykładowcy – przed Państwem kolejny rok wytężonej pracy. Pracy, która jest wymagająca i trudna, ale przynosi wiele satysfakcji i dumy. Z całego serca życzę Państwu wielu sukcesów w pracy naukowej i dydaktycznej.

Wszystkiego najlepszego!

Poseł Joanna Borowiak gościem Radia Kujawy

Nowe radio w mieście

 

Poseł Joanna Borowiak gościem Radia Kujawy

Poseł Joanna Borowiak gościła w Radiu Kujawy – nowej rozgłośni we Włocławku. Posłanka rozmawiała o przyjętej przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości kolejnej podwyżce płacy minimalnej, która w 2019 roku wyniesie 2 250 zł., przy minimalnej stawce godzinowej 14,70 zł. To trzecia podwyżka – łącznie o 500 zł. Rząd podjął także decyzję o odmrożeniu płac w sferze budżetowej. Następuje sukcesywna naprawa zaniedbań poprzednich rządów, tak aby Polacy solidarnie korzystali z owoców wzrostu gospodarczego.