81 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

 
Galeria

81. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

W 1998 r. Sejm ustanowił 27 września Dniem Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji w dniu dzisiejszym odbyła się Msza św. za Ojczyznę w kościele Najświętszego Zbawiciela i uroczyste złożenie wieńców pod pomnikiem Armii Krajowej we Włocławku.

Poseł Joanna Borowiak dziękuje pocztom sztandarowym i wszystkim uczestnikom uroczystości za obecność i upamiętnienie Bohaterskich Obrońców Ojczyzny. Chwała Bohaterom!

Obchody 81 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę we Włocławku

Rocznica agresji sowieckiej na Polskę

 
Galeria

Obchody 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę we Włocławku

17 września 1939 roku Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Pamiętając o tym tragicznym wydarzeniu i jego konsekwencjach delegacja Prawa i Sprawiedliwości złożyła kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej we Włocławku. Z uwagi na odbywające się posiedzenie Sejmu Poseł Joanna Borowiak nie mogła osobiście upamiętnić Bohaterów walk w obronie naszego miasta i Ojczyzny.

ORLEN rozpoczyna przetarg na hub wodorowy we Włocławku

Inwestycje we Włocławku

 
Galeria

ORLEN rozpoczyna przetarg na hub wodorowy we Włocławku

PKN ORLEN rozpoczął proces wyboru wykonawcy hubu wodorowego we Włocławku, który docelowo będzie mógł wytwarzać do 600 kg doczyszczonego wodoru na godzinę. Inwestycja, obejmująca instalację produkcyjną, infrastrukturę logistyczną oraz dystrybucyjną, jest istotnym elementem wspierającym realizację strategii neutralności emisyjnej Koncernu w obszarze paliw alternatywnych.