Media

Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze dla Ochotniczej Straży Pożarnej w woj. Kujawsko-Pomorskim

Uroczystość przekazanie umów na realizację zadania “Przygotowanie jednostek OSP do działań ratowniczo-gaśniczych” w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 we Włocławku z udziałem Poseł Joanny Borowiak oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

W uroczystości w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 we Włocławku uczestniczyli także komendant wojewódzki PSP nadbryg. Janusz Halak, prezesi i naczelnicy OSP z regionu, parlamentarzyści i samorządowcy. Samochody trafią do powiatów: włocławskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, chełmińskiego, lipnowskiego i radziejowskiego oraz aleksandrowskiego. Podczas spotkania wręczono także akty przekazania dwóch samochodów dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie.

Przekazane umowy dotyczą dofinansowania jednostek ochotniczych straży pożarnych w województwie kujawsko-pomorskim na łączną kwotę 2,5 miliona złotych. Środki pochodzą z budżetu państwa i są przeznaczone na zakup 8 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych.

– Dla mnie to wielka radość, że poprawka, którą wspólnie jako parlamentarzyści PiS z naszego regionu złożyliśmy na początku roku, ziszcza się i staje się faktem. Sprzęt trafia do tych miejsc w regionie, które są poza zasięgiem Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, do tych miejsc które dotąd wsparcia nie otrzymywały – powiedziała poseł Joanna Borowiak.

Materiały dzięki uprzejmości Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy. Dziękujemy!

Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze dla Ochotniczej Straży Pożarnej w woj. Kujawsko-Pomorskim