Wideo

Konferencja prasowa z udziałem Ministra Zdrowia we włocławskim szpitalu

15 października we Włocławku gościli sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański i podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Janusz Cieszyński.

Wiceminister Zdrowia Janusz Cieszyński przekazał informacje dotyczącą środków rządowych przeznaczonych na ochronę zdrowia w naszym regionie. Podczas konferencji usłyszeliśmy również porażającą informację o zaniechaniu wykorzystania pieniędzy dla SOR przez włocławski szpital.

Poseł Joanna Borowiak mówiła między innymi o niedostatecznym finansowaniu inwestycji w sprzęt medyczny. Dzięki wsparciu ze strony wojewody Mikołaja Bogdanowicza w maju została zakupiona karetka znajdująca się na wyposażeniu placówki pogotowia na Zawiślu, a wkrótce kolejna karetka zakupiona ze środków rządowych zostanie przekazana włocławskiemu szpitalowi. Wartość tej karetki, to ponad 400 tysięcy złotych.

Joanna Borowiak zarzuca marszałkowi brak konkretów, jeśli chodzi o dalsze finansowanie inwestycji na terenie placówki. Przypomina, że pierwotnie mowa była o 220 milionach złotych, później było można usłyszeć o 180 milionach, by nie tak dawno Rada Społeczna placówki uzyskała informacje o 160 milionach złotych.

Materiały dzięki uprzejmości Portalu Q4.pl. Dziękujemy!